Kedves Diákjaink!
Kedves Szülők!
Március 16-tól intézményünk is zárva van, a koronavírus járvánnyal kapcsolatos intézkedés, Kormányrendelkezés miatt.
Tanulóink már ezen a napon sem lépték át intézményünk küszöbét, de a tantestületünk összejött azért, hogy megbeszéljük, miként tudjuk az oktatást digitális formában, személytelenül, a virtuális világban a továbbiakban megvalósítani. A pedagógus kollégák nagy része már hétvégén elkezdte a felkészülést az újfajta oktatásra. Megállapodtunk abban, hogy mely platformokon (digitális felületek) keresztül oktatjuk diákjainkat.
Így folyik a digitális oktatás intézményünkben:
- A tanárkollégák otthonról – Home Office forma – oktatják diákjainkat, végzik munkájukat mindaddig, amíg ez a rendkívüli állapot tart, és nem térhetünk vissza a rendes oktatási formára.
- A több lehetőség közül, elsősorban a Google Classroom (Google Tanterem) elnevezésű digitális formát választottuk. (Használatához segítségképpen, videót mellékelünk). Természetesen minden kolléga egyénileg alkalmazkodik a diákok lehetőségeihez is! A diákok nagy része már csatlakozott a megbeszélt platformokhoz. Az osztályfőnökök a már eddig kialakult felületen tarja a kapcsolatot diákjaival (messenger, facebook, stb.).
- A mindennapi, digitális oktatási formánk kicsit eltér az órarendtől is. A tanulók azokon a napokon, amikor órarend szerinti órájuk van 8.00 – 10.00 óra között megkapják a tananyagot szaktanáraiktól. Az egyetlen, órarendhez kötött tanítási óra: a Skype –óra (videokonferencia – élő kommunikáció a tanulókkal). Naponta két ilyen tanítási órájuk lehet a tanulóknak. A kijelölt, megoldandó feladatokat a szaktanárok készítik el, és a megfelelő határidőre küldik vissza a tanulók a megoldásokat, egyeztetett formában.
- Az értékelés továbbra is a szaktanár feladata. Javasolt a beadandók, beküldendők határidőre történő teljesítése!
- Nagyobb hangsúlyt fektetünk a végzősök vizsgakimeneti, érettségi tantárgyaira!
- Felmértük tanulóink informatikai eszközök hiányosságait. A Minisztérium és a Fenntartónk, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Iskola Alapítvány jóvoltából, hamarosan megérkeznek, melyről az osztályfőnökökön keresztül tájékoztatjuk az érintett tanulókat.
- A digitális oktatási folyamat megkönnyítésére, segítséget kaptunk a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Egyesülettől is. Az általuk létrehozott új honlapon (maltaikeri.maltai.hu) tájékozódhatnak diákok, szülők egyaránt az eljasátítandó tananyagról, a munkahelyi gyakorlattal kapcsolatos fontos teendőkről, sok-sok segédanyagról. Kérem, látogassák ezt a honlapot is!
- Iskolánkban ügyeletet tartunk naponta 8.00 – 12.00 óra között. Az intézményvezetés valamelyik tagja is bent tartózkodik. Szülők, Diákok, segítségért, bizalommal forduljanak hozzánk: 37/500 138 vonalas, 06 30/ 639 6212 mobil!
- A technikai személyzet fertőtlenítő takarítást végez és - mindhárom telephelyünkön - egyéb munkálataival várja vissza szeretett diákjainkat!
Tudjuk, hogy a kialakult helyzet, egy mindenki számára új kihívást és nagy nehézséget okoz: diákok –szülők – tanárok részére egyaránt. Elindult és folyamatosan készülnek az online tananyagok, melyeket igyekszünk eljuttatni tanulóinkhoz. Nem volt könnyű a kezdet! Sok-sok egyeztetés, virtuális konferenciák után elmondhatjuk, hogy diákjaink sikeresen bekapcsolódtak a virtuális oktatásba és elkezdtek dolgozni. Köszönjük Nektek!
Vannak még tanulók, akiknek ez nem sikerült, róluk is fogunk gondoskodni! Megtaláljuk a megoldást és a tananyag számukra megfelelő módon történő eljuttatását.
Előre nem tudjuk, hogy ez az állapot meddig tart az oktatási rendszerünkben? Valószínűleg hosszabb távra kell berendezkednünk! Bármilyen hivatalos értesítést kapunk a továbbiakról, (Magyar Közlöny) pl.: Meddig tart a tanév? Mi lesz a szakmai vizsgákkal? Hogyan kell megszervezni az érettségi vizsgákat? Lesz e ballagás? (Virtuálisan igen) - azonnal tájékoztatjuk Önöket, Titeket.
Ezúton is szeretném megköszönni minden kedves pedagógus kollégámnak, hogy napról - napra, e nehéz körülmények között is helytállnak! Azt gondolom, hogy mindent megpróbálnak megtenni azért, hogy virtuálisan is folyamatosan neveljék —oktassák tanítványainkat.
Köszönöm áldozatos munkáját a háttérben adminisztratív munkakörben tevékenykedő kollégáknak, a technikai személyzetnek és az Iskola Alapítvány dolgozóinak. A továbbiakhoz is sok erőt kívánok minden Máltai Keris Kollégámnak!
Titeket pedig, kedves Diákjaink, arra kérlek, hogy vegyétek komolyan az újfajta rendszerű oktatást, tanuljatok, készüljetek rendszeresen! Különösen felhívom erre a végzős diákjaink figyelmét! A lehetőség szerint ne nagyon hagyjátok el otthonaitokat, kivétel, ha kerékpároztok, vagy ha a szabadban sportoltok. Segítsetek az időseknek, családtagjaitoknak. Önök pedig, kedves Szülők, ösztönözzék gyermekeiket a rendszeres tanulásra. Sok sikert!
Bízunk abban, hogy hamarosan visszaáll a rend és újra zajos lesz Tőletek a Máltai Keri! Bizony, nagyon hiányoztok!
Veletek vagyunk! Kitartást Mindenkinek :)
Daskalopoulos-Kuzbelt Hilda Violetta
intézményvezető
Tájékoztató
a tanulók üzemi szakmai gyakorlatával kapcsolatban
A kamara iránymutatása:
Digitális munkarend esetén az ITM és NSZFH iránymutatása alapján teljesül a gyakorlat, így a tanulónak jár a tanulói juttatás és a normatíva is lehívható.
A digitálisan leadott tananyagot és a számonkérés módját azonban mindenképpen javaslom dokumentálni, és természetesen azt is, hogy mely diák teljesítette azt.
"A rendkívüli veszélyhelyzettel kapcsolatosan szeretnénk egy gyors, rövid és az éppen aktuális állapot szerinti iránymutatást adni a szakképző iskolai tanulók elméleti és gyakorlati oktatásával kapcsolatosan a hivatalos iránymutatás alapján.
A szakképzést érintő feladatainkkal kapcsolatban az ITM, illetőleg NSZFH által az intézményeknek kiküldött levélben foglaltak az irányadóak, amelyek közül a legfontosabbakat az alábbiak szerint foglaltuk össze:
Főszabály: A TANTERMEN KÍVÜLI DIGITÁLIS OKTATÁS
1. A közismereti és szakmai elméleti ismeretanyag oktatása tantermen kívüli, digitális munkarendben kerül megszervezésre (szükséges eszközök hiányában a területileg illetékes szakképzési centrum gondoskodik erről a tanulók részére legfeljebb 5 fős csoportokban).
2. A szakmai gyakorlati oktatást lehetőség szerint digitális munkarendben, vagy egyéni felkészüléssel, projektfeladat előírásával kell teljesíteni.
Jelen állapot szerint csak eszerint a javasolt megváltozott gyakorlat-teljesítési mód esetében állapítható meg biztosan, hogy a tanulónak jár a pénzbeli juttatás és a duális gyakorlati képzőhely a normatívát igénybe veheti!
Egyéb tudnivalók:
3. Amennyiben a duális képzés keretében a gyakorlati képzőhely, a gazdasági kamara, az iskola vagy a tanuló – kiskorú tanuló esetében törvényes képviselője – úgy ítéli meg, hogy a tanulószerződéses tanuló gyakorlati oktatása a képzőhelyen biztonságosan nem megoldható, az iskola és a gyakorlati képzőhely közösen dönt a gyakorlati oktatás halasztásáról, vagy digitális munkarendben történő megszervezéséről. Ilyen esetben a közismereti és szakmai elméleti tananyagtartalmak oktatását át kell csoportosítani.
4. A tanuló a duális képzőhelyen történő gyakorlati oktatásra nem kötelezhető. Amennyiben továbbra is megtartják a gyakorlati oktatást, a járványügyi szempontok betartásával, erről az iskola nyilatkoztatja a duális képzőhelyet.
Iskola észrevételei:
2.1 A tanuló továbbra is dolgozik a gyakorlati képzőhelyen:
2.2 Digitális munkarend kialakítása:
További kérdések, jelzések (nem kaptam még gyakorlati feladatot stb.) esetén segítséget kérhetnek az iskola szakoktatóitól illetve Géczi Zsolt gyakorlati oktatásvezetőtől (gzsolt@maltaikeri.hu)